SağlıkGenel SağlıkAnne ve Çocuk SağlığıYumurta Çatlaması Nasıl Anlaşılır

Yumurta Çatlaması Nasıl Anlaşılır

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı Yumurta Çatlaması Nasıl Anlaşılır hakkında özet bilgiler içerir. İşinize yarayacağınızı düşünüyorum. Tam da not almalık…

Yumurta Çatlaması Nasıl Anlaşılır

Yumurta Çatlaması Nasıl Anlaşılır
Yumurta çatlaması tabiki hormon testleri iel teorik olarak anlaşılabilir. Ancak bu test 22. gün yapılan progesteron testi değildir. Düzenli adet gören kadında 12-13. günlerde yumurtayı çatlakmak üzere ani bir yükselen LH hormon seviyesi yumurtanın çatlayacağını gösterir. Ancak yine bu çatlama şart değildir.Yumurtanın çatladığının esas tesbiti ultrason takibi ile mümkündür. Diğerleri sadece izafidir. Yani kesin değildir. Bu durumda yumurtanın geç çatlaması ile ilgili bir teşhisi de bu test koyamaz.

Op.Dr.Özgür Leylek
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01’];

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 14 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
yumurtanın çatladığı nasıl anlaşılır yumurta catlamasi nasil anlasilir yumurtanın çatladığını nasıl anlarız yumurtalıkların çatladığını nasıl anlarız yumurtalik catlamasi nasil anlasilir yumurta catlamasını nasıl anlarız yumurtanın çatladığını nasıl anlarım yumurta çatlaması kaç gün sürer yumurta çatladığı nasıl anlaşılır yumurtaların çatladığını nasıl anlarız
 
 

Notlar ›

 
Yumurtalık (bitki): Yumurtalık, Ovaryum olarak da bilinir, dişi organda stilusun alt tarafında bulunan ve bir veya daha çok sayıda tohum taslağı taşıyan şişkin parça.
Yumurtalık, Adana: Yumurtalık, Adana ilinin bir ilçesidir. Eski adı Ayas olup, Türkçeleştirmek adına ismi Yumurtalık'a çevrilmiştir.
Yumurtalık: Yumurtalık, dölyatağının iki tarafında, geniş bağlar içinde bulunan simetrik iki bezin her biri. Yumurtalık, dişi üreme hücrelerini yani yumurtaları bulunduran bir dişi üreme organıdır.
Yumurta (film): Yumurta, Semih Kaplanoğlu'nun 2007 yılında çektiği film. Bal ve Süt ile birleşen üçlemenin ilk filmi. Film Avrupa Film Festivali'nde 12 dalda aday gösterildi.
 

0 Yorum ›

 

Yumurta Çatlaması Nasıl Anlaşılır Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Yumurta Çatlaması Nasıl Anlaşılır ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.