SağlıkGenel SağlıkHastalıklarYumurtalık Kanserinde Nasıl Tanı Konur

Yumurtalık Kanserinde Nasıl Tanı Konur

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazıda Yumurtalık Kanserinde Nasıl Tanı Konur hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Not kurdundan…

Yumurtalık Kanserinde Nasıl Tanı Konur

Yumurtalık Kanserinde Nasıl Tanı Konur

Doktor tarafından yapılan hastalık sorgulamasından sonra hasta muayene edilir. Bu muayene, kadın-doğum uzmanı tarafından yapılır. Ayrıca ultrasonografi tetkiki ile yumurtalıklar incelenir. Buna ek olarak yumurtalık kanseri göstergesi olarak CA-125 adlı bir maddeye kanda bakılır. Ancak bu madde aynı zamanda yumurtalığın selim hastalıklarında da yükselebilir.
Kanser tanısı ancak yumurtalıktan biyopsi ile alınan bir doku örneğinin veya karında sıvısı olan hastalarda sıvı örneğinin patolog tarafından incelenmesi sonucunda konur. Karnın tanı koymak amacıyla açılarak şüpheli bölgelerden biyopsi alınması için yapılan ameliyata laparotomi adı verilir. Alınan örnek operasyon sırasında patolog tarafından incelenir. Eğer bu parça kanser tanısı alırsa, ameliyata devam edilir. Operasyon sırasında cerrahın kararına göre rahim, tüpler, yumurtalıklar, karın zarı alınır. Ayrıca diyaframdan, diğer organlardan, komşu lenf bezlerinden ve karın içi sıvıdan örnekler alınarak cerrahi evreleme tamamlanır ve tüm örnekler patolog tarafından incelenir. Hastalığın ne oranda yayılmış olduğunun saptanması tedavi ve takipte önemlidir. Over kanseri ameliyatları bu konuda uzmanlaşmış jinekolog onkologlar tarafından yapılmalıdır.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 01 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
yumurtalık kanseri tanısı yumurtalık kanseri tanısı nasıl konur YUMURTALIK KANSERİ TEŞHİSİ
 
 

Notlar ›

 
Yumurtalık (bitki): Yumurtalık, Ovaryum olarak da bilinir, dişi organda stilusun alt tarafında bulunan ve bir veya daha çok sayıda tohum taslağı taşıyan şişkin parça.
Yumurtalık, Adana: Yumurtalık, Adana ilinin bir ilçesidir. Eski adı Ayas olup, Türkçeleştirmek adına ismi Yumurtalık'a çevrilmiştir.
Yumurtalık kanseri: Yumurtalık kanseri veya Over kanseri, kadın üreme organlarında görülen kanser türlerinden biri olup en zor tedavi edilenidir.
Yumurtalık tüpü kanseri: Yumurtalık tüpü kanseri fallop tüpleri kökenli habis bir neoplazmadır (ur, anormal bir yeni büyüme). Yumurtalık tüpü kanseri jinekolojik kanser vakalarının ancak % 1-2’sini oluşturan, nispeten nadir görülen bir kanser türüdür.
Tanımlanamayan Uçan Nesne: Tanımlanamayan Uçan Nesne, ya da kısa adıyla UFO ("Unidentified Flying Object"), kimliği teşhis edilememekle birlikte bir ya da birçok tanık tarafından gözlemlendiği doğrulanan veya doğal yapısı ve kökeni bilinmemekle birlikte kamera, fotoğraf makinesi, radar vb.
Tanınmayan veya sınırlı şekilde tanınan devletler listesi: |
Reklam: Reklam "insanları gönüllü olarak belli bir davranışta bulunmaya ikna etmek, belirli bir düşünceye yöneltmek, dikkatlerini bir ürüne hizmete, fikir ve kuruluşa çekmeye çalışmak, onunla ilgili bilgi vermek, ona ilişkin görüş ve tutumlarını değiştirmelerini veya belirli bir görüşü ya da tutumu benimsemelerini sağlamak amacıyla oluşturulan; iletişim araçlarından yer ya da süre satın almak yoluyla sergilenen ya da başka biçimlerde çoğaltılıp dağıtılan ve bir ücret karşılığı oluşturulduğu belli olan (diğer bir deyimle parasal destek sağlayan kişi ya da kuruluşların kimliği açık olan) duyuru"dur .
Tanım kümesi: Matematikte verilmiş bir fonksiyonun tanım kümesi,
Tanışma Bitti (albüm): * Tüm söz, müzik ve düzenlemeler Hayko Cepkin'e aittir.
Konur Alp: Konur Alp Osmanlı Devletinin kuruluşunda hizmeti geçen ilk Türk kumandanlarındandır. Konur; halk dilinde esmer, açık kestane renginde olan demektir.
Konuralp, Düzce: Konuralp, Düzce ilinin Merkez ilçesine bağlı bir beldedir.
Konurat, Pertek: Konurat, eski adı Xaxi, Tunceli ilinin Pertek ilçesine bağlı bir köydür.
Konuralp Bey: Osman Gazi ve Orhan Gazi'nin yakın silah arkadaşlarından olan Konuralp, Sakarya civarında fetihler yaptı.
Konur, Şemdinli: Konur (Kürtçe: Nixayila), Hakkari ilinin Şemdinli ilçesine bağlı bir köydür.
 

0 Yorum ›

 

Yumurtalık Kanserinde Nasıl Tanı Konur Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Yumurtalık Kanserinde Nasıl Tanı Konur ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.